laminált padló

Laminált padló lerakása házilag – lépésről lépésre

Az utóbbi időben nehezen találni olyan szakembert, aki valóban minőségi, megbízható munkát végez. Az egyre gyakrabban hallott rémtörténetek –  a félbehagyott vagy el sem kezdett munkák, a jókora károkkal járó hibák – sokakat elbizonytalanítanak, sőt akár gátat is szabnak a felújítási terveknek. Nem szabad azonban kétségbe esni, hiszen sok olyan feladat van, amit könnyen meg lehet oldani saját kezűleg is – jó példa erre a laminált padló lerakása. 

A laminált padló viszonylag olcsó, esztétikus burkolat, amit gyorsan, akár tapasztalat és szaktudás nélkül is le lehet rakni. Azonban számos olyan tényező van, amit szem előtt kell tartani ahhoz, hogy a végeredmény valóban egy időtálló, szép és biztonságos burkolat legyen. Ennek érdekében lépésről lépésre bemutatjuk, hogy miként lehet eljutni a hibátlan laminált padlóval borított felületig. 

1. lépés: akklimatizálás 

Ha megvásárolta a megfelelő milyenségű és mennyiségű laminált padlót, legalább két napon keresztül, vízszintesen, bontatlan csomagolásban hagyja akklimatizálódni abban a helyiségben, ahova majd le kell rakni. Fontos, hogy ez száraz helyiség legyen. 

2. lépés: aljzat kiegyenlítése 

Mindenképp ellenőrizze az aljzatot, ugyanis nagyon fontos a tiszta, egyenes, sima felület. A tesztelést a legegyszerűbben egy 2 méteres, egyenes léccel lehet elvégezni. A lécet hosszában, átlósan és széltében is le kell fektetni az aljzatra, majd le kell ellenőrizni, hogy van-e valahol rés a léc és az aljzat között. Maximum 3 mm egyenetlenség a megengedett. Amennyiben ennél nagyobb az eltérés, aljzatkiegyenlítővel javasolt kiegyenlíteni a felülelet. 3 mm-nél nagyobb eltérés már tönkreteheti a padlót. 

laminált padló

3. lépés: habfólia lerakása

A habfólia hozzájárul az apróbb területi egyenetlenségek kiküszöböléséhez, illetve elnyeli a lépészajt. Lerakása során ügyeljünk arra, hogy a laminált padló lerakásának ütemében haladjunk, tehát amint letettük az új sor habfóliát, azonnal rakjuk rá az új sor padlót. Ezzel a technikával elkerülhető a fólia felpúposodása. A habfóliát ragasztószalaggal rögzítsük egymáshoz. 

4. lépés: padló lerakása

Ha az előkészületek megvoltak, jöhet is a padló lerakása! A padlólapokat a természetes fényforráshoz képest hosszában helyezze az aljzatra. A helyiség egyik sarkából induljon el, a falaknál kb. 1,5 cm-es tágulási hézagot hagyjon, hogy semmiképp se szoruljon a padló. A fal és a padlólap közé tegyen távtartót, így tudja tartani a megfelelő távolságot. 

Ha olyan padlót vásárolt, amit az aljzathoz kell rögzíteni, abban az esetben először vigye fel a ragasztót az aljzatra, majd szorosan illessze egymáshoz a lapokat. Ettől a verziótól azonban ma már jóval elterjedtebb a klickes rendszerű padló, amiket egyszerűen csak össze kell illeszteni. 

Ha a sor végén túlságosan hosszú a padló, vágja megfelelő méretűre a padlólapot, majd a következő sort a levágott darabbal kezdje. A lehelyezett lapokat érdemes gumikalapáccsal megütögetni, hogy az elemek minél szorosabban illeszkedjenek egymáshoz. 

laminált padló

5. lépés: szegélyléc lerakása

Utolsó lépésként már csak a szegélyléceket kell felrakni, amik fúrással és ragasztással is rögzíthetők a falhoz. Fontos, hogy a padlóhoz semmiképp se rögzítsük, ugyanis a fa tágulása esetén mind a léc, mind a padló sérülhet.

A padló lerakása, ahogy a fentiek is bizonyítják, nem bonyolult folyamat, viszont kellő odafigyelést és precizitást igényel. Jó munkát kívánunk! 

Amennyiben még a laminált padló beszerzése előtt áll, az FL-Tüzép széles kínálatára számíthat! Látogasson el kiskunmajsai üzletébe vagy vegye fel velünk a kapcsolatot! >>>